İhtiyacınız Olan Parçalar:

   A. 63117314531  - Sürücü tarafı xenon far

   B. 63117314532  - Yolcu tarafı xenon far

   C. 63127296090 (x2) - Xenon kontrol ünitesi, her far için 1 adet

   D. 63117316147 (x2) - Far kartları, her far için 1 adet

   E. 63117311243 (x4) - LED modülleri, her far için 2 adet

   F. 9285148294 (x2) - Philips Xenstart far ampulü D1S, her far için 1 adet

   G. 884856 (x2) - 8 x 0.625 vida 7'li paket

   H. 61130005201 (x4) - Konnektör için kablo pinleri küçük (dört adet)

   I. 61138366245 veya 12527503411 (x2) - Konnektör için lastik rondelalar

   J. 61131391671 - Kahverengi Kablo 0,75 mm kablo (1 metre)

   J. 61138364836 (x2) - Soket Konnektör Pini Büyük 2.8x0.63

   J. 61138369722 (x2) - Soket Konnektör Rondelası 2.8x0.63

Resim 1: Tüm modüller ve ampul

   1. Resim 1 deki gibi herşey hazırsa, tüm modülleri farlara takın. LED modüllerine dikkat edin ve fişi güvenli bir şekilde klipslediğinizden emin olun ve kabloyu LED'lere zarar vermeden takın. (resim 2 deki gibi)

Resim 2 : LED modulü takılı

Resim 3: Tüm modüller ve ampul takılı

   2. Far konnektörü için kahverengi şase kablolarını monte edin. Parça J'leri kullanarak, 61131391671 (kahverengi şase kablosu) parça numarasının altı inçini kesin, lastik rondela takın, 61138369722, uygun miktarda kabloyu ve soket konnektörü, 61138364836' pense ile sıkıştırın. Bunlardan ikisini yapmanız gerekiyor. Daha küçük teller için, Parça H - 6113005201 için, bir salmastra eklemeniz gerekir (Bölüm I), onlar için tasarlanmadığı için mükemmel olmayacaktır, ancak oldukça rahat otururlar.

   3. Küçük ve büyük kahverengi şase kablolarını bağlayın. Küçük şase kablolarını daha büyük olana küçük bir alanı dört inç kadar sıyırıp, daha küçük olan kablonun ucunu sararak (yaklaşık yarım inçlik bir sıyırma işleminden sonra) bağlayınız ve lehimleyiniz yada sıvı reçine kullanınız.

ÖN TAMPON SÖKME:

   4. Ön yan kriko noktalarını kullanarak aracın önünü krikoyla kaldırın ve kriko standlarını gerektiği yere yerleştirin. Her iki ön tekerleği de sökün. Not: Bu tamamen gerekli değildir, ancak tüm süreci sonunda çok daha kolay bir hale getirecektir.

   5. Ön çamurluk davlumbazlarını çıkarın (iki parçadır). 8mm vidalardan oluşur. Matkap veya şarjlı tornavida ile çok daha hızlı sökülebilir.

   6. Ön tamponun alt tarafındaki 8mm vidaları sökün (resim 4'teki mavi daireler)

Resim-4.jpg

Resim 4

   7. Tamponun üst kısmında her iki tarafındaki uzun (sanırım 10 mm) vidaları sökün. Birincisini görmek kolaydır ve ikincisi hemen arkasından yaklaşık iki inç uzaklıktadır.

   8. Kapağı açın ve ön tamponu üstten tutan vidaları kaplayan kaplamaları çıkarın. Büyük T-30 altıgen (görüntü 4 ve görüntü 6'da kırmızı daireler) olan iki far arasındaki boşlukta ve farlar üzerinde iki küçük far, T-20 altıgen (görüntü 6'da koyu mavi daireler) vardır.Resim-5.jpg

Resim 5

   9. Ön tampon çıkarılmaya hazırdır. Üç kablo demeti vardır.(far yıkayıcısı olmayan ve PDC'li olanlar için), ikisi yolcu tarafında ve biri sürücü tarafındadır, bu nedenle bu konektörleri sökmeden dışarı çekmeyin. Tamamlandığında, yukarıdaki resme benzeyen bir şey olacak herşey hazırsa arabanın önüne doğru çekilip çıkartılır.

FAR SÖKME:

  10. Bir nedenden dolayı BMW, alttaki iki vidayı kilitlemek için bir galon locktite kullanmış. Farın yerine sabitlenmesi için toplam beş vida vardır. Farın çıkarılmadan önce nasıl oturduğuna dikkat edin, gerekirse fotoğraf çekin. Alttaki iki vidanın çok karmaşık bir şekilde ayarlanabilen bir sistemi vardır.

Resim 6 : Farın üst bağlantı noktaları

Resim 7 : Farın alt bağlantı noktaları

Resim-8.jpg

Resim 8 : Farın alt bağlantı noktaları

   11. 6 ve 7 numaralı resimlerde farları yerinde tutan beş vidayı görürsünüz. Kırmızı daire, ön tamponu çıkarırken çıkartılan vidaların bir parçasıdır. Mavi daire, motor bölmesinden erişilebilen bir T30 vidasını tutar. Resim 7 & 8, iki alt vida konumunu ve kullandıkları saçma mekanizmaları göstermektedir. Resim 8 deki mavi çizgi, soket / tornavidanın yolunu gösterir.

   12. Resim 7'deki yeşil ok, somunun dönmesini önlemek için somunu yerinde tutan metal parçayı göstermektedir. Vidalar T30'dur ve en iyi şekilde uzun uzatmalı bir aparat kullanılarak sökülebilir. Kırmızı ok, boşluğu en altta büyüten (saat yönünde) genişleyen / gevşeyen "ayar vidasını" gösterir. Çıkarmadan önce bir resim çekin.

FAR KABLO DEMETİ:

   13. Fardaki kablolama, özellikle kahverengi şase kablolarını önceden hazırladıysanız oldukça basittir. Konektörün dış kapağını çıkarmak için basınç kullanırken dışarı çekmeniz / itmeniz gereken dört küçük tırnak (resim 9'daki beyaz daireler) vardır. Kapak daha sonra içeri doğru kayar (kablolara doğru). Sonuç resim 9'a benzeyecektir.

Resim-9.jpg

Resim 9

Resim 10

   14. Kablo demetinin konektörleri sabitleyen her iki yanındaki "tırnakları" açın (bkz. Resim 10 = zaten açık). Yeşil ok yönünde açılır. Nasıl takıldığını görmek için yanlara bakın, kancayı açmak ve döndürmek için küçük bir tornavida kullanın.

Resim-11.jpg

Resim 11

   15. # 4 ve # 7 için pim deliklerini tıkayan lastik rondelaları dışarı itin (Resim 11'deki yeşil daireler, Kahverengi daireler Resim 8). Bunların tümünü dışarı itmek için kullanabilirsiniz, plastiğe zarar vermemek için mümkün olduğunca küçük bir şey kullanın.

Resim 12

   16. # 8 numaralı pim için pimi # 12'den hareket ettiriyoruz (resim 8'daki pembe daireler). Bunu yapmak için, üstteki (daha küçük) deliğe, görüntü 11'de sağ üstte yeşil renkte (‘12” altında) son derece küçük bir pim takmanız gerekir. Bunu yaptığınızda, kabloyu dışarıdan çekerken içe doğru kuvvet uygulayın. Bu, pimi yerinde tutan klipsi serbest bırakır. Biraz uğraşmak gerekebilir ama ilk kez aldığınızda kolaylaşır. Bir kez dışarı, aynı yönelimi # 8 yuvasına kullanarak yerine kaydırın. Rakamlar kablo demetinde açıkça etiketlenmiştir, sadece ne yaptığınızı iki kez kontrol etmeye devam edin.

   17. Son olarak, adım 2 ve 3'te oluşturduğunuz kahverengi şase kablolarını takın. Daha büyük olanı yuva 4'e ve daha küçük olanı yuva # 7'ye gider. Tüm yeni pinler içeri girdiğinde, pinleri sabitlemek için her iki taraftaki "tırnakları" kapatın. Dış kapağı yerine geri kaydırın.

   18. Şase kablolarını, pim # 2'de (kalın kahverengi tel) mevcut olan zemine bağlamanız gerekir. Bunu, üçüncü adımda yaptığım şekilde, yaklaşık 4-5 inç kadar küçük bir bölümü sıyırıp soyulmuş ucun etrafına sararak ve daha sonra lehim borusu ve elektrik bandını küçülterek yaptım. Sonunda resim 13 gibi olmalı.

Resim-13_1.jpg

Resim 13

   19. Bağlantıları kablo demetinden daha uzakta yapmak önemlidir, çünkü artık bittiğimizde, bunları bantlamaya hazırız. Seçtiğiniz elektrik bandını kullanarak (bez gibi görünen olanlar daha fazla OEM'e bakar), kablo demetinden birkaç inç başlayın ve tüm kablo bağlantılarını örtün, böylece kablo demetine yaptığımız her şeyi söylemek zor. Ayrıca, lastik tapayı adım 15'teki pim deliği # 7'den şimdi boş pim deliği # 12'ye yerleştirmeyi unutmayın (işe yarayacak bir şey bulamazsanız yeterince sıkı oturmalıdır)

   20. Her iki tarafta tekrarlayın ve kablo demeti yapılır. Kalan tek kablo, FEM modülündeki aracın içinde.

YENİ FAR KURULUMU:

   21. Bu temelde sökme işleminin tersidir, ancak sabitlemeden önce farın doğru konumda olmasını sağlamanın ek adımı ile.

   22. Farları yerine yerleştirin ve tüm vidaları çalıştırın. Yerine oturmaya başladığınızda, hepsini sıkmaya başlayın. En alttaki iki ile başlardım. Benim için, ayarlamayı yapabildiğim kadar söktüm, bu da her şeyi iyi hizalamış gibi görünüyordu.

   23. Farınızı çıkardığınızda nasıl yerleştirildiğine dair muhakemenizi ve hatırladığınızı kullanın. Her şeyi tanımlamak benim için zor.

TAMPONUN TAKILMASI:

   24. Bu hemen hemen kaldırmanın tersidir. Hizalayın, konektörleri takın.

   25. Doğru sıralanması gereken bir grup sekme vardır. Temel olarak, Resim # 6'da görülen ve tamponun her farın altına oturduğu yeşil oklar.

   26. Bir kez sıralandığında, tamponun alt kısmını yerine oturtmaya başlayın (adım 9'da belirtilenin tersi). Klips mekanizmalarını çamurluğun içine bakmaktan görebileceksiniz.

   27. Klipslendikten sonra, her şeyi tekrar vidalamaya başlayın. Kenarlardan, üstten veya alttan başlayabilirsiniz. Hangi siparişin bunu kolaylaştırdığını gerçekten denemedim.

   28. Üst vidaları tekrar vidalamaya başlamaya hazır olduğunuzda, aracın arkasına doğru miktarda kuvvet uyguladığınızdan emin olun. Ön tampon ve kaput arasındaki boşluk hemen hemen montaj deliklerindeki boşluğu gerektirir. Gerisi kendinden açıklamalı, sadece çıkardığınız tüm vidaları geri takın.

   29. Son olarak, çamurluk gömleklerini yeniden taktığınızda dıştaki iş bitmiştir!

FEM MODÜL KABLOLAMA:

  30. FEM modülünün kendisini bulmak oldukça kolaydır, yolcu ayak boşluğunda bulunur, bkz. Resim 14. Kablo demetlerine ulaşmak başka bir hikaye. Ya kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz (ki ben yapmadım) ve çok fazla şeyi (esas olarak halı) çıkarabilir ya da sadece panelleri çıkarabilir ve konektörleri çıkarmak için mücadele edebilirsiniz.

Resim 14: FEM Modülünün Yeri

   31. Buraya ulaşmanın ilk adımı, ön panelin altındaki paneli çıkarmaktır. Bunu yapmak için iki tane (10mm demek istiyorum) fındık var. Sonra sadece aşağı çekin ve çakmak ve iç aydınlatma kablo demetlerini ayırın ve paneli çıkarın.

   32. Kapı eşiği panelini çıkarın, sadece yukarı çekecektir. Plastik klipsler ya onunla birlikte çıkar ya da vücuda sıkışır.

   33. Çıkacak bir sonraki panel, FEM modülünü gizleyen paneldir. Sadece klipler tarafından tutulduğu için çeker. Bir manevra yapın (halı ve kalan çizgi panelleri ile biraz zor).

   34. Kablo demetleri siyah plastik bir kapakla kapatılacaktır. Bu, Resim 14'teki kırmızı ok konumunda bir vida (sanırım T-20) tarafından tutuluyor.

Resim-15_1.jpg

   35. Üzerinde çalışacağınız tek koşum takımı size en yakın olan üç sıradır. Resim 15'te önden arkaya olarak etiketlenmiştir; A173 * 2B, A173 * 3B ve A173 * 4B (beyaz olan).

   36. Şimdi, hepsini fişten çekebilir ve hepsini bir kerede ya da aynı anda birlikte çalıştığınız ikisini (kullandığım yöntem) yapabilirsiniz. Kabloların bir kablo demetinden diğerine gitmesi için daha fazla özgürlük sağlamak için fabrika elektrik bandının bir kısmını geri çekmeniz gerekecektir.

   37. Kabloların nereye gittiğini takip etmemek için birer birer yapın. Kablo demetlerini çıkarmak için, Resim 14'teki yeşil okla gösterildiği gibi kolu dışarıdan (eski bir devre kesici gibi) kaydırmanız ve çekmeniz yeterlidir. Kablo demeti çıkarıldığında, numaralandırmayı görmek için konektörün ucuna bakın. Her bir koşum takımı için iki 'kablo yuvası' vardır. Bazılarında sadece birini kaldırmanız gerekir. Maalesef acelem olduğu için gösterecek fotoğrafım yok.

   38. Daha kolay olanlarla başlamak için A173 * 3B ve A173 * 4B (beyaz olan) kablo demetlerini sökün. 3B üzerindeki 51 no.lu pimi bulun ve klipsi pencereye iterken kabloyu çekerek çıkarın. Bu pimi doğru yönde (diğer tüm pimlerle aynı) 4B üzerindeki pim # 53 yuvasına (basit sağ?) Yerleştirin. Şimdi aynısını 3B üzerindeki 39 numaralı pin için yapın ve 4B üzerindeki 54 numaralı pin yuvasına yerleştirin. Şimdi 4B konektörü ile işiniz bitti. Çıkardığınız şekilde yeniden monte edin ve yeniden takın.

   39. Şimdi son iki tel için !! Hazırlamak için devam edin ve A173 * 2B konnektörünü çıkarın. Bunun için iki kablo kovanını (H Bölümü) kullanacaksınız. Birincisi 3B'deki # 41'i pimlemek için girer, daha önce olduğu gibi takın. Daha sonra 34 no'lu pimi 3B'den çıkarın ve # 41 pimine yeni taktığınız kabloya bağlamayı seçtiğiniz yöntemi kullanın. Topraklama telleriyle yaptığımız gibi bir tel musluk, lehim kullanabilirsiniz, bir erkek konnektör vb. Satın alabilirsiniz.

Acelem vardı, yeni telin ucunu çıkardım ve konektöre taktım ve birkaç kez sardım. Bir değişiklik aldığımda bunu tekrar yapacağım.

   40. Sonuncusu (H Bölümü) 3B üzerindeki 53 numaralı pime girer. Ardından 26 numaralı pimi 2B'den çıkarın ve uçları bir önceki adımda yaptığınız gibi bağlayın. BİTİRDİNİZ!!! Şimdi sadece kodlama ve uyarlanabilir farlarınız var (ayrı bir DIY'yi tamamlayacağım otomatik seviyeler). Bu, her şeyin yandığından emin olmak için farları test etmek için iyi bir noktadır, ancak, araba açıkken çalışmazlar. Far düğmesini açık konuma getirin ve her şeyin yanıp yanmadığını görün. Idrive'ınızda gündüz farı etkinleştirdiğinizden emin olun. Ampullerinizin ve kontrol ünitelerinizin çalıştığından emin olmak için flaşörleri, melek gözlerini ve farları kontrol edin.

KODLAMA:

   41. Kodlama gerekmez.